[ přihlášení | úvod | založení účtu | odkazy | o systému | historie | budoucnost ]

Pokud si chceš tento web zabookmarkovat (Znáš pro to české slovo? Napiš mi!), udělej to teď. Na dalších stránkách to nemá smysl.

Zkoušení francouzských slovíček

Vítej, studente či studentko!

Přihlášení do systému

Malá a velká písmena se rozlišují!
Jméno uživatele:
Heslo:

Pokud zde ještě nemáš založený účet, čti dál. Založení nového účtu je níže na stránce, ale nejprve si přečti, co je mezi tím.

Úvod

Na těchto stránkách se nachází zkoušení (či učení) francouzských slovíček. (Aplikace je samozřejmě napsaná pokud možno obecně, ale v databázi je jen francouzština.) Vytvořil jsem si to pro sebe (učím se totiž francouzštinu - překvapivě...), ale když už to jednou je, tak to můžeš používat taktéž, chceš-li. Jenom měj na paměti následující:

Pokud najdeš chybu (ať už v programu, nebo v datech), nebo máš námět na vylepšení, nebo chceš pomoct při tvorbě atd., napiš mi, prosím!

Abys mohl(a) systém používat, musíš se přihlásit, a tedy musíš nejprve mít založený "účet". To je proto, že pro každého uživatele jsou zvlášť uchovávány statistiky úspěšnosti, na základě kterých jsou vybírány hlavně ty otázky, na které jsi odpověděl špatně, nebo které jsi dostal málokrát.

Založení účtu

Malá a velká písmena se rozlišují!
Jméno uživatele:
Heslo:
Heslo znovu pro kontrolu:
E-mail (nepovinně):

Odkazy

French Tutorial - učebnice francouzštiny (v angličtině). Obsahuje i zvukové nahrávky výslovnosti.
Learn Spanish - učebnice španělštiny (taktéž v angličtině).

O systému

Software:

Program ani data zatím nejsou k dispozici, časem je ale asi zveřejním. Pokud o to někdo má zájem, nechť se ozve.

Hardware:

Připojení:

Jak vidíš, server není zrovna hypermoderní stroj, a kupříkladu vypsání kompletního slovníčku je na něm docela znát. Což mi připomíná, pokud někdo máte ne-EDO (!) SIMMy a chtěli byste se jich zbavit za rozumnou cenu, nebo ještě lépe je věnovat na podporu tohoto skvělého projektu, napište mi, nebo, ještě lépe, rovnou Vláďovi. Díky.

Historie

Toto je první verze, která je nějak inzerovaná, takže nebudu psát o těch předchozích. Až ale bude nová verze, sem napíšu, co se změnilo.

Budoucnost

Rozhodně nepovažuji vývoj za ukončený, doufám, že se mi bude dařit program stále vylepšovat a zejména doplňovat data. Pokud tě projekt zaujal, přijď se občas podívat, co je nového. V mých aktivnějších obdobích klidně může přibýt lekce denně. :-)

Mé plány pro program jsou zejména:

Co se týče plánu pro databázi, hodlám samozřejmě přidávat nová slovíčka, doplnit i další tvary sloves (minulé, budoucí, podmiňovací atd.), zájmena, další tématické skupiny (např. popis a ptaní se na cestu) a případně i krátké testy na překlad či doplňování správných tvarů. Případně bych mohl doplnit třeba i základy němčiny či angličtiny, ale to bych čekal spíše v dlouhodobém horizontu... :-)

Asi trochu příliš ambiciózní plán už je udělat něco jako elektronickou interaktivní učebnici... No, uvidíme. ;-)


Valid HTML 4.0!
(c) 2000-2002 Vaclav Dvorak
Verze: 0.0.20 (2002-04-09)
Poslední změna / last modified: 2002-04-10 04:48:11